1

Téma: Jak vložit fotku na fórum

Vložení fotky na fórum:

  • Máte-li fotku někde na internetu (např. Rajče), zjistěte adresu fotky a poté vložte tuto adresu mezi značky pro obrázek . Značky vložíte kliknutím na tuto ikonku : http://www.dortydorticky.cz/extensions/pun_bbcode/buttons/Oxygen/img.png Adresu fotky zjistíte kliknutím na obrázek pravým tlačitkem myši a vyberete možnost "Vlastnosti".

  • Nahrátí fotky z počítače přímo na fórum.
    Ve zvoleném tématu klikněte na Odpovědět a zobrazí se Vám nabídka pro vytvoření příspěvku. Pod tlačítkem Odeslat se nachází nabídka pro nahrátí fotky. Zvolte tlačítko Vybrat/Procházet - dle prohlížeče, který používáte. Nyní na svém PC najděte fotku, kterou chcete odeslat na fórum.
    Dáte Otevřít nebo dvakrát kliknete na fotku a vrátíte se zpátky na fórum. Teď klikněte na "Odeslat fotku na internet" a Váš prohlížeč se pokusí odeslat fotku na fórum. Pokud se Vám zobrazí Vaše fotka, pak proběhlo vše v pořádku. Nyní nad fotkou je kód, který označte a zkopírujte do textu příspěvku. Okno s fotkou můžete uzavřít. Nyní je fotka nahrána a máte v příspěvku vložen odkaz na ni. Můžete vložit další nebo připsat popis obrázku.

    Fotka by měla být ve formátu jpg nejlépe s rozlišením 800x600. Pokud fotku nezmenšíte bude odesílání fotky trvat i několik desítek sekund vzávislosti na velikosti fotky. Po nahrátí na fórum bude fotka stejně zmenšena na 800x600. (fotka velikosti 800x600 má okolo 100KB, kdežto fotka přímo z fotoaparátu má 2-3 MB)


    Již nahrané fotky jsou na adrese fotky.dortydorticky.cz

Fotopostup:

Nejdříve zvolte procházet nebo vybrat:
http://fotky.dortydorticky.cz/2/cele/1269019686.jpg

Zvolte fotku, můžete si změnit způsob zobrazení na miniatury, aby se Vám fotka lépe hledala.
http://fotky.dortydorticky.cz/2/cele/1269019716.jpg

Pokud vše proběhne dobře, tak se po chvíli zobrazí nové okno. Okno obsahuje náhled na fotku a kód pro zobrazení fotky na fóru. Tento kód označte a překopírujte do příspěvku a okno můžete zavřít.
http://fotky.dortydorticky.cz/2/cele/1269019743.jpg

Pokud se Vám z nějakého důvodu nepovede překopírovat kód do příspěvku, pak můžete fotku a její adresu najít na www.fotky.dortydorticky.cz nebo kliknutím na odkaz viz. obr.
http://fotky.dortydorticky.cz/2/cele/1269019765.jpg

2

Re: Jak vložit fotku na fórum

Nově máte možnost vložit do fotky logo Dortydortíčky a také svoje vlastní logo. Pokud budete chtít vkládat vlastní logo, nejdříve si ho budete muset vytvořit v nějakém grafickém editoru. Uložit do formátu png, gif, jpg a zaslat na adresu michal@dortydorticky.cz spolu s Vašim nickem. Já pak logo po technické stránce zkontroluji a převedu na správný formát a vložím na fórum. Poté Vám pošlu potvrzující email o provedení vložení loga na fórum a od té doby bude funkce dostupná.

3

Re: Jak vložit fotku na fórum

Pokud se Vám stane, že jste nahráli fotku a nepodařilo se Vám jí vložit, máte možnost ji najít na adrese http://fotky.dortydorticky.cz. Zde jsou miniatury fotek, které jsou nahrané na fóru. Pokud na tuto miniaturu kliknete, objeví se celá fotka a nad ní kód pro vložení fotky na fórum. Fotky jsou setřízené od nejnovějších po nejstarší. Proto hledejte svoji fotku nahoře na začátku seznamu.

4

Re: Jak vložit fotku na fórum

A nově máte možnost nahrát fotku i při úpravě příspěvku.

5

Re: Jak vložit fotku na fórum

Děkuju za návod, pokusím se tím prokousat, ale jsem totálně blbá na vše co se týká PC

6

Re: Jak vložit fotku na fórum

Tak a máme tu další novinku:

V profilu máte nově odkaz s názvem Vlastní galerie, kde naleznete všechny fotky, které členka nahrála přímo na fórum (nezobrazuje fotky vložené odkazem). Po kliknutí na miniaturu se fotka otevře v plné velikosti i s kódem pro vložení na fórum.

7

Re: Jak vložit fotku na fórum

Děkuji za perfektní návod. Vše jsem zvládla

8

Re: Jak vložit fotku na fórum

Nyní můžete také fotky nejprve nahrát na fórum přes Vlastní galerie v Profilu a poté teprve vložit do příspěvku. Nahoře dáte vybrat fotku,  vyberete a dáte odeslat. Zobrazí se vám fotka s kódem pro vložení. Tento kód můžete vložit do schránky a přejít na vytvoření příspěvku.
Nebo nahrát si naráz i více fotek a pak je postupně vkládat do příspěvků - kliknutím na nahranou miniaturu se zobrazí celý obrázek s kódem nad ním. Ten kód opět musíte vložit do schránky a překopírovat do textu příspěvku (buď  pravým tlačítkem myši nebo Ctrl+C = kopírování  Ctrl + V = vložení do příspěvku). Zatím jsem nepřišel na jiný způsob, protože v nelze kvůli ochraně počítače tento kód do schránky vložit za Vás.

9

Re: Jak vložit fotku na fórum

Tak jsem si konečně sedla a zapnula mozek a částečně pochopila, co mám dělat, bych vložila fotku. Michale díky

10

Re: Jak vložit fotku na fórum

Ahojík jsem tu nová    a mocinky moc prosím o radu.     Fotku z PC jsem sice do galerky na fóru dostala,tedy zkopčila,ale už jí neumím odemknout,ani podepsat a možná, že jsem jí nahrála 2x tak to prosím upravte a vymažte.Děkuji Butalka, Jana Butalová.

Butalka

11

Re: Jak vložit fotku na fórum

Jani tak to vezmem popořádku:

1. Nemusíš nic odemykat nebo zamykat  tato funkce u fotek je jen na to když chtějí holky vložit nějakou fotku do povídání - třeba děti atd a aby se tato fotka nezobrazovala jiným uživatelům v galerce, kde chtějí mít pouze fotky dortů.

2. Když nahraješ fotku tak se ti ta fotka zobrazí a nad ní je kód pro vložení fotky. Ten samý kód se ti zobrazí nad celou fotkou když v galerii klikneš na miniaturu fotky.
kód má tvar [ i m g ]h t t p://fotky.dortydorticky.cz/227/123456789.jpg[/ i m g]

tento kód označíš třeba myší a pak překopíruješ třeba pravým tlačítkem myši a nabídkou kopírovat (Ctrl + Ć) a pak vložíš do textu příspěvku (CTRL + V).

Tobě se ta fotka nezobrazila, protože jsi tam sice vložila adresu fotky, ale chyběly ti tam ty hranatý závorky s textem img

12

Re: Jak vložit fotku na fórum

Michale,super práce díky moc .

Butalka

13

Re: Jak vložit fotku na fórum

Jo a co se týká podpisu tak máte 4 možnosti:

- buď tam bude čistě jen fotka - musíte zrušit zatržení  Chci vložit loga

- vloží se do fotky vodoznak www.dortydorticky.cz 

- vloží se do fotky jen vaše logo - musíte my zaslat soubor ve formátu gif, jpg, png s vaším logem - podpisem a já ho vložím do fóra a poté se bude samo vkládat do fotek.

- vloží se vaše logo i vodoznak

A popis fotky se provádí tak, že do textu příspěvku nad kód pro vložení fotky napíšete co na fotce, kterou vkládáte je.  Vypadá to nesmyslně - přece všichni vidíme co na ní je, ale počítače zatím neumí rozpoznat obsah fotky a pokud pak hledáte nějakou inspiraci na dort, je dobré, když nad fotkou s traktorem je nadpis traktor a podle něj pak je fotka nalezena.

14

Re: Jak vložit fotku na fórum

Michale,prosím, promiňte,že furt otravuju nejsem snad nechápavá,každý  stránky to maj trochu jinak já tu u vás pořád trochu tápu a plavu. Takže znova :  1. fotky ze svého PC do galerky dostanu,ale žádný kód pro vložení fotky se mi nezobrazuje, ráda bych fotku popsala,nemám kam, kdybych věděla jak řadit fotečky do skupin (s těmi domečky..  ... např. ván.cukroví,dorty,semifreda,...... apod.) v galerce víte,?2. Neumím se dostat na pokec mezi děvčata,ach jo! Snad časem, až se tady víc rozkoukám.3.kdybyste mi prosím udělal ten vodoznakový podpis přes fotku,to by bylo super.Ještě jednou moc děkuju,snad na to přijdu

Butalka

15

Re: Jak vložit fotku na fórum

když kliknete na tento odkaz http://www.dortydorticky.cz/galerka.php?id=227 dostanete se do vaší galerie. Kde jsou fotky řazeny podle toho, kde je vložen odkaz na ně v textu jednotlivých příspěvků. To znamená že v galerii nejde přiřadit fotce kam se má vložit nebo vytvářet nějaké kategorie.  Galerie je jen na správu vašich fotek a na to aby se ostatní mohli podívat na vaše dorty pohromadě.

Tím že je vaše fotka vložená tady v tématu Vánoční cukroví http://www.dortydorticky.cz/viewtopic.p … 83#p20883. Proto je ve vaší galerii v chlívečku Vánoční cukroví. Kdybych toto téma přejmenoval, změní se i chlíveček v galerii. Galerie je jen zrcadlo fóra a třídění v něm je vpodstatě novinkou, která vyplynula z počtů fotek dortů u některých členek (okolo 200 - 300 fotek a kdo se v tom má vyznat). 


Dále když vyberete fotku a dáte tlačítko Odeslat otevře se nové okno prohlížeče (teda pokud to nemáte nějakým způsobem zakázané) a  zobrazí se tohle:
http://fotky.dortydorticky.cz/2/cele/1295302504.jpg

Pokud v galerii na miniaturu nahrané fotkz kliknete objeví se druhé okno. Tohle:
http://fotky.dortydorticky.cz/2/cele/1295302629.jpg

U obou je vidět že nad obrázkem je textové pole s kódem pro vložení fotky.

toto stačí zkopírovat do příspěvku = to je vložit do okna,  kde jak jsem si všiml umíte psát.

Pokud se vám moje zjednodušení nelíbí tak stačí zjistit adresu fotky (Např. pravím tlačítkem) a tu vložit do textu mezi  [img] [/img] ty se vloží do příspěvku kliknutím na tuto ikonu: http://www.dortydorticky.cz/extensions/pun_bbcode/buttons/Oxygen/img.png

Ale úplně nejjednoduší by bylo, kdyby jste si  otevřela téma, kam chcete fotku vložit, klikla na Odeslat  a zde je dole po Odeslat příspěvek ještě nabídka pro vložení fotky - vyberete - odešlete - otevře se  okno kde se zobrazí vaše fotka a nad ní textové pole s kódem - kód označíte - zkopírujete a vložíte do prvního okna do textu příspěvku.

16

Re: Jak vložit fotku na fórum

A ještě mám jednu připomínku:

Protože po 14 dnech se pochvaly odmazávají, aby v tématech zůstaly jen  fotky a né jedna fotka a stránka pochval a zas jedna fotka a stránka pochval je důležité oddělit fotku od textu pochvaly - takže napsat dva příspěvky jeden s fotkou a druhý s pochvalou nebo dotazem.

Takže příspěvek:
Ahoj holky máte krásný dorty a podívejte co jsem udělala já [img]obrázek[/img]

je nevhodný - protože se odmazávání kvůli časové náročnosti dělá programem a ten příspěvky dělí na ty co obsahuje fotku a na ty co né.