1

Téma: Jovokrém

Jovo krém

1/2 l rostlinné neslazenné šlehačky (já používám Holé), malýho panáka ledové vody, 3 lžíce moučkového cukru, 500g kvalitního jogurtu
Postup - šlehačku s vodou a cukrem řádně vyšleháme - bude tužší než klasická šlehačka poté řádně zašleháme jogurt. A můžeme plnit, na zdobení mě lepe vyhovuje před plněním dát trochu do pytlíku a do ledničky, lépe se pak zdobí. Jovodort se většinou plní ovocem, ale není to podmínkou.
Krému je dostatek - pokud chcete korpus prokrojit jen jednou, stačí poloviční dávka. Šlehačka musí být rostlinná - neteče a po našlehání zůstane stále stejná a nespadne a dort v pohodě krájíte, můžete s ním i zdobit. Koupíte jí ve zdravé výživě. Než budete šlehat krém dejte jí do ledničky řádně vychladit. Jogurt používám Hollandia - je hodně tuhý, ale můžete použít i jiný.

Mám vyzkoušené dát místo bílého jogurtu ovocný nebo čokoládový, doporučuji.

2

Re: Jovokrém

Prosím tě, tu rostlinou šlehačku máš slazenou?  Když tam dám slazenou a pak ještě ovocný nebo čokoládový jogurt, nebude to pak s tím cukrem moc sladký?

3

Já používám jogurty holandia - ty tak přeslazené nejsou, šlehačka je slazená a cukr u ochucených už nedávám.

4

Vlaďko, to záleží na chuti každého z vás. Je nutné vyzkoušet - např. na mne je vanilmix do krémů dost sladký samotný, Ivanka ho do krému ještě přislazuje 3 lžícemi moučkového cukru.
Vyzkoušej a uvidíš

5

mě šlo hlavně o to jestli si kupuješ slazenou nebo neslazenou rostlinnou šlehačku když ji bereš ze zdravé výživy
je mi jasný že máme každej jinou chuť, to už si pak doladím podle sebe, ale mě chutnal právě ten v té roládě v Jihlavě, byl sladkej akorát.

6

Vládí, to říkají ostatní, je sladký tak akorát, kamarádky ho chtějí hodně, nepotažený a s marcipánovými figurky, hlavně perfektně drží i v patrovém dortě.

7

tak jsem ho dneska vyzkoušela a je fakt moc dobrej, Peti moc děkuju za recept

8

To vypadá dobře.určitě vyzkouším.

9

Tak dneska budu zkoušet, pak podám zprávu.

10

holky tak jsem dneska koupila šlehačku hulala - neslazená a pak slezenou hoplá
která je lepší ??? nevíte ??? já kterou mám otevřít jako první

11

Lendulko, tu hopla měla Beru v Jihlavě a byla to první rostlinná šlehajda, která mi chutnala