1

Téma: Potahovací hmota z marshmalow bonbónů dle p. Dáši V. (onasi) z MMB

Marshmallow bonbóny, moučkový cukr, sušené mléko, mandlové aroma, čokoláda, olej.

Hmota je taková pružná, téměř se netrhá, pokud nechceme, není lesklá (dá se potřít lehce vodou nebo olejem a lesklá je).
Hmota tolik netaje jako marcipán díky čokoládě a vůbec těm Marshmallow bonbónům, ale nelze na to plně spoléhat. Spíš je ten proces pomalejší.
Pro tmavou čokoládovou variantu přidáme tmavou čokoládu a společně s cukrem a sušeným mlékem sypeme kakao.
Postup: Do misky vymazané olejem nasypeme bonbóny, na dort o průměru formy 23cm jsem dala trošku víc, než půl sáčku. Přidáme cca dvě lžíce vody.
zahříváme v mikrovlnce na plný výkon asi 20 sekund, v průběhu můžeme promíchat lžící potřenou olejem (to aby se na ni hmota nelepila).
Teď bod, který nemusíte udělat, přisypeme trochu čokoládové polevy nebo čokolády a vmícháme do hmoty, znovu zahříváme, dokud není vše tekuté a spojené (v této fázi přidáme barvivo, v tekutém se dobře rozpouští, používám práškové i gelové).
Přisypeme půl napůl moučkový cukr a sušené mléko a nakapeme esenci, smícháme. Většinou vždy přisypávám po troškách. Ve chvíli, kdy už jde lžící hmotu těžko míchat, vyklopím ji na pracovní plochu posypanou moučkovým cukrem a prodělám, dokud nepřestane lepit.
Vyválíme na Solamylu. Může se stát, že je hmota moc tuhá, pak ji dáme na pár sekund do mikrovlnky (záleží podle velikosti, ale raději méně než více, přidat můžete vždycky). Dneska jsem měla hmotu dokonce takovou, že jsem při vyvalování nemusela téměř podsypávat, ale zato jsem se více nadřela při rozvalování, byla tužší. Díky tomu ale zase gumovější, netrhá se, je taková pružná...
Recept zde uvádím s laskavým povolením p. Dáši V. Tato potahovka byla první, kterou jsem zkusila a povedla se mi hned napoprvé. Dá se z ní i krásně modelovat, nejen potahovat. Ale jsem začátečník, třeba zkušené pekařince nebude tolik vyhovovat, ale i p. Dáša z ní dokáže krásné dortíky. Já jí ale dělám čistě bez čokolády a mně i rodině moc chutná, není tak sladká jako marcipán. Jsem s ní moc spokojená.