1

Téma: Vanilmix krém

Základní dávkování:
100g vanilmixu a 300g vody - zamícháme a necháme cca 10 minut odstát, vznikne vanilkový pudink, se kterým můžeme dále pracovat. Buď jej použít jako náplň do pečených zákusků nebo přidáním másla vyšleháme máslový krém. Pokud k vanilmixu přidáme hned kakao, vznikne výborný kakaový pudink. Po přidání rumu či rumového aroma lze použít na náplň věnečků z odpalovaného těsta.

Máslový krém z vanilmixu:
Připravím základní dávku vanilmixu. Na tuto dávku požiji jednu kostku povoleného másla, kterou vyšlehám do pěny, poté přidám hotový vanilmix a vyšlehám dohladka. Můžu ochutit: nutelou, oříšky, kokosem či kokosovým aroma, pistáciovou pastou, meruňkovou, ale i klasickou jahodovu marmeládou.

Vanilmix je možné vyšlehat společně s rostlinnou šlehačkou a použít jako náplň do dortů.

2

Re: Vanilmix krém

Můžu vřele doporučit,z ničeho jiného už nedělám!!

3

Vanilmix používám na pečení samotný, s tvarohem nebo ovocem na dorty používám máslový krém odlehčený vanilmixem a ochucený nutelou.

4

Téda, to zní tak lákavě, že to budu muset vyzkoušet. Určitě to bude lepší než věčně připálený hrnec

5

Liduš, hlavně Ti to šetří čas a nikdy se to nesrazí

6

Tak to určitě vyzkouším. Mrknu se na podrobnosti. Díky moc

7

Tak jsem se konečně rozhodla. Na zítra nám budu dělat dortík. Tedy Barunce k svátku, tak to prubnu a dám vědět, jak jsem dopadla

8

Kde koupím Vanilmix?

Žaneta

9

Můžeš si ho objednat u mě