1

Téma: Povidloně

Povidloně

Suroviny:
32 dkg vody
24 dkg oleje
32 dkg hladké mouky
2 špetky soli
10 vajec

Postup:
Vodu, olej, sůl přivedeme k varu a přidáme mouku a "odpalujeme" až se těsto spojí (ne příliš dlouho), necháme mírně zchladit a pak postupně přidáme jedno vejce po druhém. Stříkáme na plech požadované tvary (já měla 12 ks na jednom plechu). Před pečením zastříkneme vodou (použila jsem rozprašovač). Zapékáme při teplotě 225 °C asi 10-15 minut, po naběhnutí a zrůžovění na chvilinku otevřeme troubu a upustíme páru. Dopékáme při teplotě 180 °C do zlatohnědé barvy. Po upečení, pokud chceme plnit hned, tak rozkrojíme. Když chceme plnit později, prořízneme až před plněním.

Náplň:
1 šlehačka 33% 250ml
250 ml rostlinná šlehačka (KENPRESTO)
2 vanilkové cukry

Postup:
Ušleháme dotuha a přidáme:

400 ml zakysané smetany
200 ml bílého jogurtu

Dohotovení:
Na spodní stranu korpusu nastříkáme sáčkem trošku povidel s rumem, na to nastříkáme řezanou trubičkou šlehanou náplň a přiklopíme vrchní částí korpusu. Postříkáme čokoládovou polevou a před podávání pocukrujeme.

Velikost po upečení: asi 10 cm dlouhé, 4 cm široké, celkem vyšlo z této dávky 50 ks.

http://fotky.dortydorticky.cz/6/cele/1300555483.jpg

Někdo dělá povidloně tak,že upeče z odpalovaného těsta  placky na dva celé plechy,na jednu upečenou placku natřeme povidla,na ně dáme šlehačkovou náplň/do té můžeme místo jogurtu přidat tvaroh/ Přiklopíme druhou upečenou plackou a pocákáme čokoládovou polevou.krájíme na čtverce.

2

Re: Povidloně

Holky,a musím vám říct,že je to opravdu delikatesa.Jani,díky.

3

Jani, neznám, ale je to moc lákavé

4

Vypadaj moc dobře ,někdy je taky snad vyzkouším,já povidla moc nemusím,ale v takovýmhle podání by to mohlo bejt manm.

5

Já je budu muset prubnou. Jani nás tak nalákala, že mi to nedá a na kávu to mám daleko

6

Jani, díky, to musím vyzkoušet

7

Jani, tak konečně jsem se k nim dnes dostala. Díky díky a ještě jednou díky. Všici byli nadšeni akorát já jich mám 75 
No co, celá vesnice má povidloně