﻿<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<rss version="2.0">
	<channel>
		<title><![CDATA[Dortydortíčky - Schwarcwaldský dort]]></title>
		<link>http://www.dortydorticky.cz/viewtopic.php?id=1338</link>
		<description><![CDATA[Nejnovější příspěvky v Schwarcwaldský dort.]]></description>
		<lastBuildDate>Sun, 20 Mar 2011 15:03:47 +0000</lastBuildDate>
		<generator>PunBB</generator>
		<item>
			<title><![CDATA[Schwarcwaldský dort]]></title>
			<link>http://www.dortydorticky.cz/viewtopic.php?pid=24009#p24009</link>
			<description><![CDATA[<p>Recept jsem převzala z fóra Torty od mamy.</p><p>Schwarzwaldska torta z rakuskeho casopisu</p><p>&nbsp; &nbsp;18 dkg čokolády na varenie, 2 Čl vanilkového cukru, <br />&nbsp; &nbsp;18 dkg preosiatej polohrubej múky, ½ prášku do pečiva, štipka soli. (ja pečiem s 10 + 10 dkg cukrom) <br />&nbsp; &nbsp;18 dkg masla, 15 dkg práškového cukru, 6 vajec, 15 dkg kryštálového cukru, <br />Inštrukcie</p><p>Žĺtky s práškovým cukrom, vanilkovým cukrom a štipkou soli vymiešať do penista, pridať mäkké maslo, poriadne vyšľahať, potom primiešať roztopenú čokoládu. Bielka vyšľahať s kryštálovým cukrom, opatrne primiešať do čokoládovej hmoty, potom pridať múku s práškom do pečiva. Upiecť vo vymastenej a múkou poprášenej (prípadne papierom na pečenie vyloženej) forme s priemerom 24-26 cm. (20 minút pri teplote 190 C, potom znížiť teplotu na 160 stupňov a ešte piecť cca 40 minút). Nechať poriadne vychladnúť, potom vodorovne rozrezať na 3 rovnako hrubé pláty.</p><p>Čokoládová šľahačka:<br /> ¼ l šľahačovej smotany +10 dkg čokolády na varenie a 1 vanilkový cukor. Čokoládu roztopiť v horúcej šľahačke (variť), nechať poriadne vychladnúť a potom vyšľahať s vanilkovým cukrom.</p><p>Višňová plnka:<br /> 20 dkg vykôstkovaných višní (kompót), 1/8 l kompótovej šťavy, 2 dkg vanilkového pudingového prášku (1/2 balíčka Dr. Oetker)- uvariť.</p><p>1 plát korpusu vložiť naspäť do tortovej formy, na to spraviť z čokoládovej šľahačky 3 kruhy, medzi ktoré dáme lyžičkou višňovú plnku. Položiť druhý plát korpusu, ktorý pokvapkáme zmesou šťavy a višňového likéru (prípadne trošku cukru).</p><p>Višňová šľahačka: <br />¼ l šľahačkovej smotany, 3 plátky želatíny, 2-3 PL višňového likéru, 2-3 PL kompótovej šťavy, trošku cukru – želatínu namočiť v studenej vode, potom vyžmýkať a rozpustiť v zmesi likéru a šťavy (zohrievať ale nevariť!), nechať vychladnúť trošku. Smotanu vyšľahať, 2-3 PL rozmiešať v želatínovej zmesi, potom pridať k zvyšnej šľahačke. Naliať na druhý plát korpusu, zakryť posledným plátom, pokvapkať zmesou šťavy a likéru. Nechať stuhnúť v chladničke 2-3 hodiny.</p><p>Biela šľahačka: ¼ l šľahačkovej smotany, 1 vanilkový cukor, 1 Smeta-fix (stužovač) – vyšľahať.</p><p>Nakoniec vybrať z tortovej formy, potrieť bielou šľahačkou vrch a boky, ozdobiť vykôstkovanými višňami a čokoládovými hoblinkami podľa fantázie.</p><br /><p>Vyzkoušela jsem a sklidila jsem velký úspěch.Kdo chce něco extra, tak všem doporučuji.</p><p><span class="postimg"><img src="http://fotky.dortydorticky.cz/61/cele/1300429463.jpg" alt="http://fotky.dortydorticky.cz/61/cele/1300429463.jpg" /></span></p>]]></description>
			<author><![CDATA[dummy@example.com (mivi)]]></author>
			<pubDate>Sun, 20 Mar 2011 15:03:47 +0000</pubDate>
			<guid>http://www.dortydorticky.cz/viewtopic.php?pid=24009#p24009</guid>
		</item>
	</channel>
</rss>
