﻿<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<rss version="2.0">
	<channel>
		<title><![CDATA[Dortydortíčky - Slané]]></title>
		<link>http://www.dortydorticky.cz/index.php</link>
		<description><![CDATA[Nejnovější témata v Dortydortíčky.]]></description>
		<lastBuildDate>Fri, 19 Mar 2010 15:45:50 +0000</lastBuildDate>
		<generator>PunBB</generator>
		<item>
			<title><![CDATA[Slaný krokodýl z ruských stránek]]></title>
			<link>http://www.dortydorticky.cz/viewtopic.php?id=1040&amp;action=new</link>
			<description><![CDATA[<p><strong>Slaný krokodýl</strong></p><p>500 g hladké mouky, 250 ml mléka, 2 lžíce tuku nebo oleje, 1 kostka droždí, 1 vejce, sůl a cukr (trochu do těsta)</p><p>POSTUP PŘÍPRAVY</p><p>Vypracujeme klasické kynuté těsto, které necháme cca 1 hodinu kynout<br />náplň podle chuti, nakrájíme a zabalíme, pomažeme vajíčkem a pečeme cca 25 minut<br />Z tohoto těsta je jeden velký krokodýl nebo dva menší nebo 3 šišky slaného štrůdlíku.</p>]]></description>
			<author><![CDATA[dummy@example.com (Soptík)]]></author>
			<pubDate>Fri, 19 Mar 2010 15:45:50 +0000</pubDate>
			<guid>http://www.dortydorticky.cz/viewtopic.php?id=1040&amp;action=new</guid>
		</item>
		<item>
			<title><![CDATA[Slaný dort]]></title>
			<link>http://www.dortydorticky.cz/viewtopic.php?id=1039&amp;action=new</link>
			<description><![CDATA[<p><strong>Slaný dort</strong><br />500 g hladké mouky&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;1 vejce<br />290 ml mléka&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;1 lžička citronové šťávy<br />10 g sušeného droždí&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;2 lžičky soli<br />1 lžíce oleje</p><p><strong>pomazánky:</strong> 300 g taveného sýra nebo Lučiny<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 2 lžíce pomazánkového másla<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 4- 5 stroužků česneku<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 100 g nivy<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; trochu smetany (stačí 12%) <br />200 g topinkové pomazánky (kupuji hotovou)</p><p><strong>na ozdobu:</strong> 100 g poličan<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 100 g paprikáš<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 200 g&nbsp; 2x salám Dulano (prodává Lidl větší průměr, paprikový a <br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; obyčejný, podobný mají i Kauflandu)<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 100 g krájené čabajky (Lidl, Kaufland)<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 200 g uzený sýr<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 200 g eidam sýr<br />podle chuti nakládanou kukuřici, olivy, papriku různé barvy, cherry rajčata, pórek, kadeřavý salát, vařená vejce atp. </p><p><strong>postup:</strong><br /></p><ul><li><p>zaděláme klasické kynuté těsto, přendáme do formy na dort Ø&nbsp; 24-26 cm, srdíčko, podkova, necháme cca 1 hodinku kynout</p></li><li><p>pečeme na 180oC asi 25 minut</p></li><li><p>necháme vychladnout, potom&nbsp; 2x rozkrojíme.</p></li><li><p>než nám dortík vychladne uděláme pomazánky, utřeme sýr a máslo, přidáme prolisovaný česnek, ochutíme 2/3 oddělíme a do zbytku nastrouháme nivu a přidáme trochu šlehačky (můžeme dát i tatarku), utřeme</p></li><li><p>jedna vrstva je topinková pomazánka, na kterou naklademe plátky vařených vajíček, potřeme lehce zbytkem&nbsp; pomazánky spodek dalšího dílu a přiklopíme</p></li><li><p>další vrstva je nivová pomazánka, kterou poklademe klobásou a zase spodek vrchního dílu potřeme zbytkem pomazánky</p></li><li><p>pro změnu můžeme udělat křenovou pomazánku, křenové pomazánkové máslo, jemně nastrouhaný křen, šlehačku nebo tatarku</p></li><li><p>celý dort potřeme česnekovou pomazánkou a zdobíme podle fantazie</p></li></ul><p>Dortík můžeme mazat i jinými pomazánkami nebo někdo upřednostňuje různé saláty, u nás jsou nejoblíbenější tyto.<br />Přeji všem příjemnou chuť.</p>]]></description>
			<author><![CDATA[dummy@example.com (IvanaE)]]></author>
			<pubDate>Tue, 16 Mar 2010 12:30:44 +0000</pubDate>
			<guid>http://www.dortydorticky.cz/viewtopic.php?id=1039&amp;action=new</guid>
		</item>
	</channel>
</rss>
